ČALÚNENIE

Čalúnenie sedacieho nábytku

Do kategórie sedacieho nábytku patria sedacie súpravy, kreslá, postele, stoličky, rohové lavice. Rozsah prác je závislí od opotrebovania vrchnej alebo spodných vrstiev. Väčšinou však platí, že pokiaľ došlo k opotrebovaniu vrchnej vrstvy rokmi používania, sú poškodené aj spodné vrstvy a treba pristúpiť aj k výmene rúna, molitanov, pružín. Nedajte sa nahovoriť na navlečenie nového čalúnenia na starú látku. Molitan pod starou látkou môže doslova držať len na dobré slovo.

Nie všetko staré musí byť nepoužiteľné alebo zlé. Ak sa nechcete rozlúčiť so starou sedacou súpravou, pretože tvarovo a rozmerovo vyhovuje Vašim požiadavkám a požiadavkám priestoru alebo s obľúbeným kreslom, ktoré na meniacom sa trhu už nezoženiete, tak to nerobte. Najvhodnejšie riešenie Vám rád odporučím ako aj pomôžem s výberom látky alebo kože.

Čalúnenie starožitného nábytku

Starožitný nábytok predstavuje osobitnú kategóriu. Tu je potrebné poznať staré techniky nie len viazania pružín, ale aj čalúnenia. Každá doba bola charakteristická niečím iným a zachovať autentičnosť nie je jednoduché. Preto mám túto časť moje práce veľmi rád. Pretože prináša výzvy a kladie dôraz na precíznosť.

Tu naozaj platí, že dobrá rada je nad zlato. Nesprávne vyhotovenie čalúnenia môže pokaziť celý dojem, a čo je horšie funkčnosť ako takú.

Výroba matracov

Na mieru podľa požiadaviek vyrobím pre Vás alebo Vaše dieťa akýkoľvek matrac v akomkoľvek rozmere. Štandardné rozmery sú 900 x 2 000 mm.
Od kombinácií jednotlivých vrstiev závisí výsledná tvrdosť matracu.
Štandardne Váš matrac očalúnim damaškom. Výber inej látky je na Vás.
Všetky použité materiály sú certifikované a hygienicky neškodné.

Čalúnenie lodí, automobilov, autobusov, lietadiel

Vďaka novým technológiám existujú látky, spojovacie materiály ako aj prvky, ktoré možno použiť aj v zložitom prostredí s vysokými nárokmi na užívanie. Je rozdiel, či vytvárate čalúnenie pre bežné použitie v domácnosti alebo v autobuse. Pre prostredie s ideálnymi klimatickými podmienkami alebo pre lode, ktoré sú vystavené vetru, intenzívnemu slnečnému žiareniu a mokrému prostrediu. Pokiaľ sa tieto nezohľadnia, ďalšie investície v podobe zmeny čalúnenia sú otázkou krátkeho času.

Čalúnenie kancelárskeho nábytku

Čalúnenie kancelárskych stoličiek, ktoré v súčasnosti ponúkajú ich používateľom maximálne pohodlie a vytvárajú tak ideálne prostredie na prácu, vďaka čomu je možné dosahovať aj vyššie výsledky je už v súčasnosti bežnou vecou.

Výroba autopoťahov, sedadiel na motocykle

Ušitie kvalitného autopoťahu alebo výmena čalúnenia môže úplne zmeniť interiér automobilu. Rovnako možno vymeniť alebo opraviť čalúnenie stropu, dverí, páky na radenie rýchlostí, volantu alebo ručnej brzdy.

Výroba a čalúnenie barových boxov

Nie je už ničím neštandardným nechať si vyrobiť nábytok na mieru. Ak investor zariaďuje dopredu daný priestor s obmedzeniami na rozmery alebo v určitom štýle, je takéto riešenie nevyhnutnosťou.

Čalúnenie dverí

Dvere dotvárajú celkový interiér. Ich očalúnenie Vám ponúka zvukovoizolačné vlastnosti ako aj farebné prispôsobenie. Čalúnenie do koženky alebo kože je buď jednostranné, alebo z vonkajšej aj vnútornej strany. S možnosťou hladkej štruktúry povrchu alebo prešívania, prípadne dotvorenia celkového dojmu ozdobnými klinčekmi.

Výroba gombíkov

Gombíky predstavujú zaujímavý detail, s ktorým možno vytvoriť jedinečný vzhľad čalúneného nábytku, ale aj veľ pokaziť. Mali by byť vyrobené spravidla z rovnakej látky, ktorá bola použitá na čalúnenie, aby nenarúšala celistvosť a estetické vnímanie nábytku.